Biała Sobota w Marszowie 17.11.2012r.

 
Biała Sobota w Marszowie 17 listopada 2012r.


 


W sobotę w świetlicy wiejskiej już od godz. 9:00 mieszkańcy Marszowa mieli okazję skorzystania z bezpłatnych podstawowych badań profilaktycznych oraz konsultacji specjalistycznych w ramach akcji społecznej "Biała Sobota", która została zorganizowana z inicjatywy Pani Sołtys Zofii Maciejewskiej-Dżugały przy współpracy z lekarzami ze 105 Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Żarach.

Bolące kolano i biodro obejrzał specjalista ortopeda, diabetolog doradził jak planować dietę i co zrobić, gdy okaże się, że poziom naszego cukru w ogranizmie jest za wysoki. Ponadto każdy mógł skorzystać z konsultacji urologicznej, zaś internista pomógł, gdy np.doskwierał ból brzucha. Dużym zainteresowaniem cieszyło się badanie EKG, a także pomiar glukozy we krwi. Każdy z zainteresowanych wykonany miał również pomiar ciśnienia tętniczego.

Ratownicy medyczni ze 105 Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Żarach  zaprezentowali sprzęt ratunkowy i pokazali jak naprawdę wygląda wnętrze karetki na co dzień ratującej ludzkie życie. Na każdego czekał smaczny poczęstunek przy ciepłej kawie, o który zadbały zdolne gospodynie ze wsi.

Z pewnością takie spotkanie z uczestnictwem naszych lekarzy będzie miało swoją kontynuację w latach następnych.


 
               

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.