Podsumowanie akcji - Orlętom Lwowskim


Podsumowanie akcji - Orlętom Lwowskim 

 

 

 

 

 

 

 

105 Szpital Wojskowy w tym roku  po raz pierwszy w swojej historii włączył się do akcji „Światełko Pamięci” zainicjowanej kilka lat temu przez Radio Lwów i ośrodek Telewizji Polskiej w Rzeszowie a polegającej na zbiórce zniczy i świec, które zapłoną 1 listopada  na polskich nekropoliach we Lwowie: Cmentarzu Łyczakowskim, Cmentarzu Obrońców Lwowa zwanym popularnie Cmentarzem Orląt oraz Cmentarzu Janowskim. Należy podkreślić, że szpital nasz był jedynym miejscem w całym województwie lubuskim, gdzie osoby pragnące wesprzeć rodaków z miasta Semper Fidelis mogły to uczynić.

Pomysłodawcami włączenia szpitala do tej szlachetnej inicjatywy byli nasi okuliści dr.n.med. Krzysztof i Zbigniew Kopocińscy. Bez zaangażowania i  wsparcia  Dyrekcji 105 Szpitala Wojskowego w osobach dyrektora lek.med. Sławomira Gaika i jego zastępcy lek.med. Marka Femlaka akcja nie miałaby szans powodzenia.
 


W dniu 24.10.2012r. o godz.20.00 zakończyliśmy zbiórkę zniczy i świec pełnym sukcesem, udało nam się zebrać ponad 500 zniczy czyli ponad 500 kwater żołnierskich zostanie przyozdobionych palącym się światełkiem. Zostaną one przetransportowane do siedziby TVP Rzeszów, skąd trafią w dniu 1 listopada na lwowskie cmentarze, a z oznaczonych punktów pobierać je będą i zapalać na mogiłach harcerze oraz wolontariusze.  


Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wzięli udział w akcji. Szczególnie gorąco dziękujemy naszym pacjentom, ludziom schorowanym i z trudnością poruszającym się, którzy dowiadując się w szpitalu o zbiórce zniczy, mimo dużego trudu powracali z darowanymi świecami. Nie zawiedli Kresowiacy, dla nich to oczywiste, gdy wzywa Lwów, to nie ma gadania. Wspomogły nas także władze miejskie: Urząd Miasta Żary i  Starostwo Powiatowe. Nie zabrakło również Klubu Motocyklowego Orzeł Żary, który chętnie włącza się w pozytywne akcje społeczne.

Bez wątpienia na wysokości zadania stanęły nasze lokalne środki masowego przekazu, dzięki którym informacje o prowadzonej akcji trafiły do Lubuszan. Szczególnie dziękujemy Gazecie Lubuskiej, Radio ESKA, TVP Gorzów Wlkp., TVP Rzeszów- to dzięki Wam odnieśliśmy sukces.


Było to bardzo duże wyzwanie logistyczne, któremu jak zawsze sprostał wice-dyrektor lek.med. Marek Femlak, niezawodny organizator, dusza całego przedsięwzięcia, Kresowiak z pochodzenia.

Bardzo serdecznie dziękujemy tym pracownikom 105 Szpitala Wojskowego, którzy wzięli udział w zbiórce, na pozostałych liczymy w roku następnym. Dziękujemy za zaangażowanie również pracownikom firmy Impel. 


Słowa podziękowania kierujemy także do księży parafii żaraskich jak i okolicznych, którzy bez wahania włączyli sie do naszej akcji.

 

Z całą pewnością „Światełko Pamięci” zagości na stałe w kalendarzu corocznych działań realizowanych w 105 Szpitalu Wojskowym. W tak pięknej i szlachetnej akcji  nie może nas zabraknąć.

 


W dniu 1 listopada, gdy w  skupieniu i zadumie nad przemijaniem staniesz Drogi Rodaku w obliczu grobów  krewnych powróć choć przez maleńką chwilę myślami na łyczakowską „...tam gdzie lwowskie śpią Orlęta...”.


Modlitwę ciszy w sercu zmów za Cmentarz Orląt i za Lwów

 

                 

     

     Rzecznik prasowy 105 Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Żarach 

mgr Justyna Wróbel Więcej:

Ponad 50tysięcy zniczy zapłonęło na lwowskich cmentarzach
01.11.2012r. autor: B.Wolańska    źródło TVP Rzeszów 

        
"Światełko pamięci"
27.10.2012r.     źródło TVP Rzeszów

Zbierają "światełka pamięci"
23.10.2012r.     źródło TVP Gorzów Wielkopolski
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.