SZKOŁA RODZENIA
Spis treści
SZKOŁA RODZENIA
Strona 2
12.png


  Miejsce: filia Żagań / podparter - sala konferencyjna

  Kontakt   tel. 602 155 447 

  e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

  strona facebook.pl 
/ Szkoła Rodzenia przy 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym
Szkoła Rodzenia w naszym szpitalu powstała z myślą o tych wszystkich przyszłych mamach, które pragną kompleksowo przygotować się do nowego etapu w swoim życiu.

Zajęcia są bezpłatne i odbywają się raz w tygodniu, w środy od godz.16:00, trwają ok. dwóch godzin. Jeden cykl szkoleniowy obejmuje 7 tygodni. Przyjmowane są panie po 22 tyg. ciąży.   


Zajęcia prowadzone są wg programu, który obejmuje aspekty teoretyczne takie jak: przygotowanie przyszłych rodziców do porodu, opieki nad noworodkiem, prawidłowego karmienia, a także inne praktycze zagadnienia dotyczące pielęgnacji noworodka. Przyszłe mamy mogą naocznie zapoznać się z salą porodową, wyposażeniem oddziału jak i jego lokalizacją.
bezplatne.png
   


Zajęcia prowadzą doświadczone położne, znakomicie nawiązujące kontakt z przyszłymi mamami: 
          położna Beata Kołodziej
          położna oddziałowa mgr Leokadia Kulig
Staramy się traktować każdą parę indywidualnie, a podstawową zasadą jest budowanie przyjaznej i życzliwej atmosfery ułatwiającej przyswajanie nowej wiedzy.

Przygotowujemy panie zarówno do zmian fizycznych, a także wspieramy psychicznie. 

Przy współpracy z dietetykiem mgr Anną Marciniak realizujemy warsztaty właściwego komponowania zdrowych posiłków pt. "Zdrowa mama - zdrowe dziecko". 
Na spotkaniach z fizykoterapeutą, panią Ewą Siepietowską przyszłe mamy dowiedzą się jak prawidłowo powinny zadbać o swoją kondycję fizyczną, jakie ćwiczenia warto wykonywać przed, a jakie tuż po porodzie.

Wykorzystujemy w szkole różnego rodzaju pomoce np. tablice, podręczniki, fantomy, specjalne piłki do ćwiczeń, itp.

Na zproszenie szkoły pojawiają się specjaliści z różnych dziedzin, np. zakresu artykułów dla noworodków i kobiet ciężarnych, dzięki którym zapoznać się można z pełnym asortymentem jak również w praktyce zetknąć się z próbkami różnych produktów i środków niezbędnych każdej przyszłej mamie.

Na życzenie par organizujemy spotkanie z przedstawicielem Banku Krwi Pępowinowej, który kompleksowo wyjaśnia na czym polega pobranie krwi pępowinowej i jej przechowywanie, odpowiada na wszelkie zapytania, a także pomaga zrozumieć zasady dzielenia się tą krwią.

Wszystkie zamieszczone na stronie fotografie zostały wykonane
w Oddziale Położniczo - Ginekologicznym, Oddziale Noworodkowym oraz Szkole Rodzenia
105 Kresowego Szpitala Wojskowego filia w Żaganiu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.