Dermatologiczny


ODDZIAŁ DERMATOLOGICZNY
 


 
  
105 Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią

   SP ZOZ Żary    
                       
   Budynek nr 28
                                               
               
 

Dyżurka pielęgniarska

tel. 68 470 78 42                                      
 

  
KADRA MEDYCZNA


Ordynator

    dr n.med. Ewa Plomer - Niezgoda
 

    Specjalista dermatologii i wenerologii
 


Asystenci

     lek.med. Junona Czyż-Kulczycka
     Specjalista dermatologii i wenerologii

     Zastępca Ordynatora

     lek.med. Jerzy Nowakowski
     Specjalista dermatologii i wenerologii

     lek.med. Wioleta Hoppa
     Dermatolog, wenerolog

Pielęgniarka Oddziałowa
     Urszula Szuter


ODDZIAŁ / WYKONYWANE ŚWIADCZENIA


 Oddział Dermatologiczny naszego szpitala jest jedynym oddziałem tej specjalizacji w województwie lubuskim. Zapewnia leczenie stacjonarne chorób skóry wszystkim Lubuszanom, ale także pacjentom z województw sąsiedzkich.

Oddział posiada 24 łóżka szpitalne, na czas remontu oddziału liczba ta zmniejszona została do 12 łóżek zlokalizowanych w 3 salach czteroosobowych. Kadrę naszą stanowią lekarze specjaliści z zakresu dermatologii i wenerologii.

Do najczęściej diagnozowanych i leczonych chorób skóry należą: łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, alergiczne, kontaktowe zapalenie skóry, liszaj płaski, owrzodzenia podudzi, a także choroby pęcherzowe.

W ramach szeroko pojętej diagnostyki wykonujemy specjalistyczne badania z zakresu mykologii, bakteriologii i wenerologii. Prowadzimy ocenę dermatoskopową wszelkich podejrzanych zmian skórnych z czerniakiem na czele. W razie potrzeby dysponujemy możliwością zlecenia oceny hist.-patologicznej pobranych materiałów. Przeprowadzamy drobne zabiegi z zakresu chirurgii dermatologicznej, zabiegi krioterapii, elektrokoagulacji. Prowadzimy fototerapię naświetlaniem ultrafioletowym UVB 311nm w przypadku takich chorób jak: łuszczyca, choroby alergiczne, choroby przebiegające ze świądem skóry, bielactwo, łysienie.

Zapewniamy szybką i pełną diagnostykę oraz terapię zmian nowotworowych i przednowotworowych skóry. W lecznictwie ogólnym stosujemy antybiotykoterapię, leki antyhistaminowe, leczenie kortykosterydami, immunosupresyjne, retinoidami itp.

Oddział dysponuje nowoczesną lampą do naświetlania ultrafioletem UVB 311nm, aparatem do krioterapii, dermatoskopem do oceny znamion barwnikowych, urządzeniem lancetron do zabiegu elektrokoagulacji.

W Oddziale każdemu choremu profesjonalną opiekę medyczną zapewnia doświadczona i wyszkolona kadra lekarsko - pielęgniarska.

Pacjenci Oddziału konsultowani są w razie potrzeby przez innych lekarzy specjalistów. Przy Oddziale funkcjonuje Specjalistyczna Poradnia Dermatologiczna umożliwiająca kontrolę i kontynuację leczenia w warunkach ambulatoryjnych. Do Poradni Dermatologicznej nie jest wymagane skierowanie. Poradnia jest czynna w godzinach rannych i popołudniowych.

  
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.