Zmarł mjr rez. lek. med. Marek MENDALA


Zmarł mjr rez. lek. med. Marek MENDALA

(1958- 2012)


     

Mendala.jpg

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci w dniu 20.08.2012r. naszego wspaniałego kolegi mjr. rez. lek. med. Marka Mendali. Odszedł z naszego grona wieloletni kierownik Pracowni Endoskopowej 105 Szpitala Wojskowego, oddany chorym lekarz, ceniony internista. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej z 1987r. związany z   naszym szpitalem od początku swojej kariery zawodowej. Tu odbył staż podyplomowy, następnie pełnił służbę w 42 Pułku Zmechanizowanym, jednocześnie specjalizując się na bazie oddziału wewnętrznego w swojej ukochanej dziedzinie medycyny – internie. Po ukończeniu specjalizacji rozpoczął służbę w 105 Szpitalu Wojskowym. W wyniku reorganizacji Sił Zbrojnych w 2003r. chcąc dalej pracować w szpitalu przeszedł jak inni lekarze do rezerwy.

Był bardzo lubiany i szanowany przez kolegów i pacjentów. Zawsze życzliwy i pomocny młodszym stażem lekarzom. Odszedł w kwiecie wieku na szczycie rozwoju zawodowego. Dzięki takim doktorom szpital nasz nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem pacjentów. Dr Mendala również doskonale sprawdził się w roli ojca wychowując dwóch wspaniałych synów.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako Człowiek o wielkim sercu i prawości. O takich jak Marek, wybitny kresowiak, reżyser Jerzy Janicki mawiał:                                    „dziś już takich nie robią”

Dr Mendala pochowany zostanie w stronach rodzinnych. Ostatnie pożegnanie Marka z ziemią żarska, której poświęcił całe zawodowe życie będzie miało miejsce w Kościele Garnizonowym w Żarach. W dniu 23.08.2012 o godz.11 będzie tam wystawiona trumna z ciałem naszego drogiego kolegi, po czym o godz.12 odbędzie się msza św. za duszę zmarłego. Nikt z nas nie zdążył się pożegnać z Markiem, teraz będziemy mieli ostatnią okazję.

Łącząc się w bólu z rodziną składamy wyrazy współczucia i otuchy żonie, synom oraz wszystkim bliskim dr. Mendali.


                                                 „Śpij kolego w ciemnym grobie, niech się Polska przyśni Tobie”


Pogrążeni w smutku Dyrekcja

105 Szpitala Wojskowego wraz z pracownikami.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.