Co nowego w naszym SZPITALU

 
  Nasze położne szkoliły ratowników medycznych 22.03.2018
105 Kresowy Szpital Wojskowy w swoich strukturach skupia specjalistów wielu zróżnicowanych dziedzin medycyny, którzy stanowią dla siebie wzajemne źródło dodatkowej i bardzo cennej wiedzy merytorycznej. Taka wymiana doświadczeń jest idealnym sposobem podejmowania właściwych decyzji w chwilach, gdy zagrożone jest ludzkie życie. W dniu 22.03.2018r. załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, która każdego dnia czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu żagańskiego wzięła udział w szkoleniu z zakresu właściwego postępowania podczas wyjazdu na wezwanie do pacjentki z rozpoczętą akcją porodową. Szkolenie przeprowadziły położne ze Szkoły Rodzenia, na co dzień pracujące w Oddziale Położniczo – Ginekologicznym filii naszego szpitala w Żaganiu.
Czytaj całość
 

 
  Warto szkolić dzieci z udzielania pomocy przedmedycznej 09.03.2018
Jeśli szkolimy i uczymy to po to, aby w sytuacji na którą się przygotowujemy zachować zdrowy rozsądek i zimną krew, a czynności wykonać w pełni profesjonalnie.
Taką właśnie postawą w dniu 26 lutego 2018r. wykazała się Lena Boczar, ośmioletnia dziewczynka, która w chwili gdy jej mama straciła przytomność natychmiast powiadomiła ratownictwo medyczne udzielając precyzyjnych informacji. Tylko dzięki natychmiastowej reakcji dziecka mogliśmy bez zbędnej zwłoki przybyć na miejsce i podjąć czynności ratownicze.
Czytaj całość
 

 
  Włączyliśmy się do akcji "SpoKREWnieni służbą" 06.03.2018W dniu 06.03.2018r. ratownicy medyczni ze 105 Kresowego Szpitala Wojskowego wzięli udział w organizowanej w Żaganiu przez 11 Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej, ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi pt. „SpoKREWnieni służbą”, która prowadzona jest pod wspólnym honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.
Czytaj całość
 

 
  Nowy ambulans sanitarny dla naszego szpitala i podstacja ratownictwa medycznego w Iłowej 28.02.2018W dniu 28.02.2018r. Dyrektor 105 Kresowego Szpitala Wojskowego Pan Sławomir Gaik z rąk Burmistrza Iłowej Pana Pawła Lichtańskiego odebrał kluczyki do nowego ambulansu sanitarnego, który zakupiony został dzięki wsparciu lokalnych samorządów na potrzeby otwieranej w tym samym dniu nowej, podstacji ratownictwa medycznego w woj. lubuskim. Cieszymy się, że jako największy szpital w regionie możemy być częścią tych wieloletnich starań jakie zostały poczynione na rzecz zorganizowania dodatkowego ambulansu sanitarnego, który stacjonować będzie w Iłowej, a tym samym zabezpieczy medycznie potrzeby mieszkańców w sytuacjach nagłych, jak również
z uwagi na przebiegającą w bliskim sąsiedztwie autostradę A18, będącą częścią transeuropejskiego drogowego korytarza transportowego, czuwać będzie nad bezpieczeństwem podróżujących.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 16 z 38
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.