Co nowego w naszym SZPITALU

 
  Warto szkolić dzieci z udzielania pomocy przedmedycznej 09.03.2018
Jeśli szkolimy i uczymy to po to, aby w sytuacji na którą się przygotowujemy zachować zdrowy rozsądek i zimną krew, a czynności wykonać w pełni profesjonalnie.
Taką właśnie postawą w dniu 26 lutego 2018r. wykazała się Lena Boczar, ośmioletnia dziewczynka, która w chwili gdy jej mama straciła przytomność natychmiast powiadomiła ratownictwo medyczne udzielając precyzyjnych informacji. Tylko dzięki natychmiastowej reakcji dziecka mogliśmy bez zbędnej zwłoki przybyć na miejsce i podjąć czynności ratownicze.
Czytaj całość
 

 
  Nowy ambulans sanitarny dla naszego szpitala i podstacja ratownictwa medycznego w Iłowej 28.02.2018W dniu 28.02.2018r. Dyrektor 105 Kresowego Szpitala Wojskowego Pan Sławomir Gaik z rąk Burmistrza Iłowej Pana Pawła Lichtańskiego odebrał kluczyki do nowego ambulansu sanitarnego, który zakupiony został dzięki wsparciu lokalnych samorządów na potrzeby otwieranej w tym samym dniu nowej, podstacji ratownictwa medycznego w woj. lubuskim. Cieszymy się, że jako największy szpital w regionie możemy być częścią tych wieloletnich starań jakie zostały poczynione na rzecz zorganizowania dodatkowego ambulansu sanitarnego, który stacjonować będzie w Iłowej, a tym samym zabezpieczy medycznie potrzeby mieszkańców w sytuacjach nagłych, jak również
z uwagi na przebiegającą w bliskim sąsiedztwie autostradę A18, będącą częścią transeuropejskiego drogowego korytarza transportowego, czuwać będzie nad bezpieczeństwem podróżujących.
Czytaj całość
 

 
  Wypadek żołnierzy amerykańskich. Ćwiczyliśmy z Czarną Dywizją 26.02.2018W dniu 26.02.2018r. ratownicy medyczni ze 105 Kresowego Szpitala Wojskowego wzięli udział w ćwiczeniu kryzysowym, po raz pierwszy  z udziałem żołnierzy amerykańskich, organizowanym przez 11 Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej. Ćwiczenie zostało przygotowane w odniesieniu do zdarzających się, zwłaszcza w naszym regionie, wypadków komunikacyjnych z udziałem wojskowych pojazdów zagranicznych.
Czytaj całość
 

 
  Odeszły na emeryturę 09.02.2018


W dniu 09.02.2018r. w sali konferencyjnej pożegnano pielęgniarki i położną, które odchodzą na zasłużoną emeryturę. Po czterdziestu latach pracy Pani Nina Ziobro, pielęgniarka Oddziału Noworodkowego, po trzydziestu siedmiu latach pracy Pani Wiesława Śmierzchalska, położna Oddziału Położniczo – Ginekologicznego oraz po czternastu latach pracy Pani Aldona Kuros, pielęgniarka Poradni Chorób Płuc i Gruźlicy.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 32 z 52
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.