Podziękowania dla personelu 15.05.2017r.W dniu 15.05.2017r. podczas odprawy z ordynatorami Dyrektor 105 Kresowego Szpitala Wojskowego Sławomir Gaik złożył podziękowanie dla personelu, który z ogromnym zaangażowaniem brał udział w gaszeniu pożaru mającego miejsce w Oddziale Kardiologicznym w dniu 13.04.br.

Czytaj całość
 

 
  Pożegnaliśmy Pielęgniarki 12.05.2017r.


Tegoroczne Święto Pielęgniarek i Położnych było doskonałą okazją do złożenia podziękowań za czterdzieści lat pracy dwóm pielęgniarkom, które żegnają się z naszym szpitalem odchodząc na zasłużoną emeryturę.

Panie Barbara Mazikiewicz, pielęgniarka Oddziału Psychiatrycznego oraz Maria Bołtrukiewicz, pielęgniarka Oddziału Ortopedycznego poświęciły całe swoje zawodowe życie dla 105 Kresowego Szpitala Wojskowego, zawsze zaangażowane, serdeczne i gotowe sprostać najtrudniejszym zadaniom.


Czytaj całość
 

 
  12 maj Świętem Pielęgniarek i Położnych

 

 
  Wsparliśmy MOTOREW 29.04.2017r.


W dniu 29.04.2017r. 105 Kresowy Szpital Wojskowy uczestniczył w festynie rodzinnym pt. MOTOKREW organizowanym przez Klub Motocyklowy Black Eagles, którego celem było honorowe oddawanie krwi. 


Czytaj całość
 

 
  Życzenia Wielkanocne


 

 
  Odszedł po długiej chorobie 12.04.2017r.


W dniu 12.04.2017r. personel 105 Kresowego Szpitala Wojskowego pożegnał wieloletniego kolegę, pracownika Działu Technicznego filii szpitala w Żaganiu Ś.P. Zbigniewa Stebnickiego, który zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Rodzinie i wszystkim bliskim Pana Zbigniewa składamy wyrazy głębokiego współczucia i przekazujemy słowa otuchy.
Dyrekcja i pracownicy 105 Kresowego Szpitala Wojskowego.
 

 
  Wojskowe Oskary wręczone!Buzdygany – wyjątkowa nagroda dla zasłużonych dla Wojska Polskiego. Wśród tegorocznych laureatów, po raz pierwszy w historii, znaleźli się lekarze naszego szpitala. "Za budowanie ducha korpusu wojskowej służby zdrowia" nagrodę „Buzdygany 2016” otrzymali doktorzy nauk medycznych Krzysztof i Zbigniew Kopocińscy, szefowie Pododdziału Okulistycznego w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach. W dniu 24.03.2017r. w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. 
Czytaj całość
 

 
  Nowe "Okno Życia"Niespełna rok temu w Dzień Dziecka zostało otwarte Okno Życia w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym, było to 60. w całym kraju. W dniu 24.03.2017r. Dyrektor 105 KSzWzP Sławomir Gaik wraz z Wicedyrektorem Markiem Femlakiem uczestniczyli w otwarciu kolejnego okna życia, tym razem w Głogowie. 
Czytaj całość
 

 
  Prezentacja nowej pracowni 10.03.2017
W dniu 10.03.2017r. o godz. 12:30 w filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu, w Oddziale Pulmonologicznym z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych odbyło się spotkanie podczas którego zaprezentowano nową pracownię diagnostyczną, Pracownię Bronchoskopii.
Czytaj całość
 

 
  Pożegnanie Pielęgniarki Haliny Wiśniewskiej
W dniu 3 marca 2017r. po dwudziestu sześciu latach pracy w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym na zasłużoną emeryturę odeszła Pani Halina Wiśniewska, pielęgniarka Poradni Zdrowia Psychicznego.
Czytaj całość
 

 
  Udar - spotkanie szkoleniowe z Konsultantem Wojewódzkim 28.02.2017
W dniu 28.02.2017r. w sali konferencyjnej 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach odbyło się spotkanie szkoleniowe pt. „Postępowanie z pacjentem z udarem w fazie przedszpitalnej i wczesnej fazie szpitalnej”, które poprowadził Konsultant Wojewódzki w dziedzinie neurologii dr n.med. Jan Mejnartowicz.
Czytaj całość
 

 
  Komisja Zdrowia i Opieki Społecznej Powiatu Żarskiego w szpitalu  23.02.2017


W dniu 23.02.2017r. z inicjatywy Wicedyrektora 105KSzWzP, a jednocześnie Przewodniczącego Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej Powiatu Żarskiego lek. med. Marka Femlaka w sali konferencyjnej szpitala odbyło się spotkanie z przedstawicielami lokalnych samorządów, powiatowych i miejskich komisji zdrowia oraz innych zaproszonych gości, a dotyczące sytuacji w zakresie dostępności do świadczeń rehabilitacyjnych w naszym regionie.
Czytaj całość
 

 
  Zapraszamy na warsztaty dla Mam i Rodziców niemowląt 16.02.2017 
 

 
  Umowa na karetki podpisana, laboratorium otwarte 20.01.2017

W dniu 20.01.2017r. o godz. 12:00 w filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu odbyło się oficjalne zaprezentowanie wyremontowanej część laboratorium oraz podpisanie umowy na dofinansowanie do zakupu dwóch ambulansów sanitarnych – jak dotąd jest to najwyższe, jednorazowe wsparcie finansowe udzielone dla szpitala przez Powiat Żagański, bo aż pół milion złotych.
Czytaj całość
 

 
  Witamy pierwsze noworodki roku 2017

W dniu 02.01.2017r. w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym naszego szpitala na świat przyszły pierwsze noworodki nowego roku - dwie, wspaniałe i w pełni zdrowe dziewczynki. Lena i Hania postanowiły z prawdziwie noworocznym przytupem pojawić się w życiu swoich rodziców. 
Czytaj całość
 

 
  Otrzymaliśmy nowy sprzęt medyczny 19.12.2016W dniu 19.12.2016r. dzięki dofinansowaniu przez Burmistrz i Radę Miasta Żary nasz Szpitalny Oddział Ratunkowy został doposażony w nowy sprzęt medyczny. Nosze sanitarne i wózek mobilo plus służyć będą zwłaszcza tym pacjentom, których stan zdrowia ogranicza możliwość poruszania się, a u których zachodzi potrzeba wykonania niezbędnej diagnostyki.
Czytaj całość
 

 
  Otrzymaliśmy nowy sprzęt medyczny 13.12.2016W dniu 13.12.2016r. do Szpitalnego Oddział Ratunkowego został przekazany nowy specjalistyczny sprzęt medyczny. Zestaw do trepanacji czaszki zakupiony dzięki dofinansowaniu powiatu żarskiego zasili bazę diagnostyczno-leczniczą naszego szpitala.
Czytaj całość
  
  Komunikat w sprawie powiatu krośnieńskiego


Komunikat z dn. 25.11.2016r.
Czytaj całość
  
  Zapraszamy na konferencję diabetologiczną oraz warsztaty dietetyczneCzytaj całość
 

 
  Zdrowe Płuca Lubuszan 2016 - bezpłatne badania
Czytaj całość
 

 
  Sezon grypowy - przypominamy o szczepieniach
Jesień to nie tylko krajobraz przybierający złoto - czerwone barwy to również rozpoczynający się „sezon grypowy”. Przypominamy o możliwości szczepienia ochronnego dla siebie i bliskich przeciw wirusom wywołującym chorobę.
Czytaj całość
 

 
  Dni Spirometrii odbyły się w naszym szpitalu 

"Włącz opcję aktywną" tak brzmiało hasło tegorocznych Dni Spirometrii, zorganizowanych pod honorowym patronatem Ministra Zdrowia. Całość kampanii edukacyjnej poświęcona została tematowi wyboru odpowiedniej formy aktywności fizycznej do stanu swoich płuc.
105 Kresowy Szpital Wojskowy również aktywnie włączył się w to wydarzenie, umożliwiając wszystkim zainteresowanym osobom skorzystanie z bezpłatnych badań spirometrycznych zarówno w Żarach jak i w filii szpitala w Żaganiu. 
Czytaj całość
 

 
Pracownicy służby zdrowia oddali krew!Z uwagi na drastycznie niskie zasoby krwi w ośrodkach krwiodawstwa w dniu 25.08.2016r. w godz.9:00-15:00 na parkingu przy filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu odbyła się zbiórka krwi pod hasłem „PRACOWNICY SŁUŻBY ZDROWIA ODDADZĄ KREW, DOŁĄCZ DO NICH!”.

Liczba chętnych dawców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Niesamowity odzew otrzymaliśmy ze strony wszystkich służb mundurowych, byli z nami: Strażacy, Policjanci, Żandarmi, Strażnicy Miejscy, Żołnierze Wojska Polskiego, a także samorządowcy, pracownicy wielu ośrodków miejskich a przede wszystkim ponad 50 osób stanowił nasz personel, pracownicy służby zdrowia: pielęgniarki, lekarze, ratownicy medyczni, pracownicy administracyjni i techniczni.

Zarejestrowano 122 osoby, krew oddało łącznie 100 osób, co daje aż 45 litrów tego najcenniejszego dla człowieka płynu.

Czytaj całość
 

 
Nowe inwestycje w 105 Kresowym Szpitalu WojskowymInformujemy, iż w związku z trwającymi pracami remontowymi w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach oraz w filii szpitala w Żaganiu mogą pojawić się utrudnienia. Prosimy o zapoznanie się z pełną informacją dot. prowadzonych inwestycji. 
Czytaj całość
 

 
Realizujemy program zdrowotny dla ubezpieczonych w KRUS

Czytaj całość
 

 
Zapraszamy na nowe zajęcia w Szkole Rodzenia od 22.06.2016Właśnie rozpoczynamy nowy cykl zajęć w Szkole Rodzenia dla kobiet w ciąży po 22. tygodniu. Zajęcia odbywają się w każdą środę od godz.16:00 w filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu przy ul. Żelaznej 1a. Jeden cykl szkoleniowy trwa 7 tygodni.

Czytaj całość
 

 
Na pikniku z badaniami profilaktycznymi 11.06.2016W dniu 11.06.2016r. podczas „Pikniku BHP” na terenie firmy Kronopol, jej pracownicy wraz z rodzinami, a także wszyscy mieszkańcy naszego miasta mieli doskonałą okazję by skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, które zorganizował 105 Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach.
Czytaj całość
 

 
Zadbaliśmy o zdrowie najmłodszych
W dniu 04.06.2016r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach podczas odbywającego się festynu rodzinnego, w którym udział wzięły licznie zgromadzone instytucje i służby mundurowe, ratownicy medyczni ze 105 Kresowego Szpitala Wojskowego dbali o zdrowie najmłodszych.Oprócz bandażowania paluszków, przemywania ranek i zabezpieczania otarć, do dyspozycji dzieci w pełnej krasie był nasz najlepszy ambulans sanitarny. Włączania sygnałów alarmowych nie było końca, podobnie jak licznych wycieczek przez wnętrze karetki medycznej, po instrukcje użycia specjalistycznych aparatur kończąc.
Czytaj całość
 

 
"Okno Życia" jest w naszym szpitalu 01.06.2016
"Nie żyje się, nie kocha się,
nie umiera się - na próbę."
Święty Jan Paweł IIW dniu 01.06.2016r. w Międzynarodowy Dzień Dziecka o godz.11:30 w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach miała miejsce uroczystość otwarcia, pierwszego na południu woj. lubuskiego, 60. w kraju „Okna Życia”, które jednocześnie jest pierwszym w Polsce takim miejscem zlokalizowanym w szpitalu wojskowym, który podlega ministrowi obrony narodowej.

Inicjatorami całości przedsięwzięcia są lek. Marek Femlak Wicedyrektor 105 Kresowego Szpitala Wojskowego, ks.Stanisław Podfigórny Dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz ks. Paweł Konieczny Proboszcz Parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żarach.


Czytaj całość
 

 
Koordynatorzy "Brilliant Jump -16" w szpitaluW dniach 16-27 maja 2016r. na zachodzie Polski, w Żaganiu, odbywają się międzynarodowe wojskowe ćwiczenie „Brilliant Jump -16”, bezpośrednio poprzedzające największe przedsięwzięcie szkoleniowe Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej "Anakonda 2016". W związku z tym w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach, będącym pierwszym szpitalem do przyjęcia poszkodowanych, odbyło się spotkanie mające na celu omówienie szczegółów współpracy w zakresie specjalistycznej pomocy medycznej.
Czytaj całość
 

 
Życzenia dla naszych Pielęgniarek i Położnych

 

 
Doświadczona lekarka żegna się z oddziałem


W maju 2016r. ze swoim wieloletnim miejscem pracy, Oddziałem Pulmonologicznym filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu rozstała się Pani doktor Danuta Pająk, specjalista chorób płuc.
Czytaj całość
 

 
  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Narodowe Święto Konstytucji


Pamiętajmy o barwach narodowych.
Wywieś flagę w swoim domu.

jw
 

 
Ze Szkołą Rodzenia w Świętoszowie 10.05.2016

Czytaj całość
 

 
Biała Niedziela w Nowogrodzie Bobrzańskim 17.04.2016W dniu 17 kwietnia 2016r. w godz. 10:00-14:00 mieszkańcy Nowogrodu Bobrzańskiego i okolicznych miejscowości mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych i licznych konsultacji specjalistycznych w ramach akcji społecznej „Biała Niedziela” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Gmina Współpraca Rozwój oraz 105 Kresowy Szpital Wojskowy.
Czytaj całość
 

 
Z żalem żegnamy świetnego ortopedęW dniu 13 kwietnia 2016r. po ponad dziesięciu latach rzetelnej i pełnej poświęcenia pracy w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym jego szeregi opuszcza doktor Grzegorz Prusek, starszy asystent Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.
Czytaj całość
 

 
Gratulujemy naszemu lekarzowi Gratulujemy naszemu lekarzowi Panu Marcinowi Słupkowi, który w kwietniu 2016r. uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie medycyny nuklearnej.
Cieszymy się, że dzięki Panu 105 Kresowy Szpital Wojskowy może pochwalić się w swoim gronie kolejnym, w pełni wykształconym specjalistą.

Fot. J.Wróbel, 13.04.2016
 

 
Odprawa rozliczeniowo-szkoleniowa Wojskowej Służby Zdrowia W dniach 21-22.03.2016r. odbyła się odprawa rozliczeniowo-szkoleniowa dyrektorów szpitali wojskowych i instytutów badawczych organizowana przez Departament Wojskowej Służby Zdrowia Ministerstwa Obrony Narodowej. Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli ośrodków resortowych z całej Polski na Ziemi Lubuskiej.
Czytaj całość
 

 
Życzenia Wielkanocne

 


 
Dowódca Generalny gen. broni M.Różański w 105 Kresowym Szpitalu WojskowymW dniu 11.03.2016r. w związku z przygotowaniami do jednego z najważniejszego ćwiczenia wojskowego w roku 2016 pk. „Anakonda 16”, największy szpital wojskowy na zachodzie Polski odwiedził Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Mirosław Różański.
Czytaj całość
  
Komunikat dot. Oddziału Położniczo-Ginekologicznego 

Czytaj całość
 

 
Akademia AntykoagulacjiW dniu 03.03.2016r. w sali konferencyjnej 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach odbyło się szkolenie dla lekarzy w zakresie leczenia przeciwzakrzepowego w ramach akcji Akademia Antykoagulacji.
Czytaj całość
 

 
Przedstawiciele NATO Force Integration Units w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym


Czytaj całość
 

 
Światowy Dzień Chorego 2016

Czytaj całość
 

 
Światowy Dzień Walki z Rakiem 03.02.20164. stycznia obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem, choroby niezwykle trudnej i wymagającej ogromnego zaangażowania zarówno pacjenta jak i kadry medycznej w długotrwałym często procesie leczniczym. Z tej okazji 105 Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach odwiedziła redakcja programu porannego  "Lubuskie Dzień Dobry"  Telewizji Polskiej.
Czytaj całość
 

 
Podczas ferii zimowych o właściwym odżywianiuW prowadzeniu zdrowego i aktywnego trybu życia nieodzowne jest właściwe odżywianie. Edukację w tym zakresie warto zacząć jest od najmłodszych lat, tak by dobre nawyki żywieniowe towarzyszyły nam na co dzień. Centrum Diabetologiczne naszego szpitala wzięło udział w spotkaniu dla dzieci i rodziców zorganizowanym podczas ferii zimowych w miejscowości Łaz w dniu 19.01.2016r.
Czytaj całość
 

 
Zmarł podczas pełnienia służby 18.01.2016„Czas jest najlepszym lekarstwem na smutek,
wspomnienia żyć będą wiecznie…”Z ogromnym smutkiem i żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

st. sierż. sztab. rez.
Andrzeja Biegańskiego
wspaniałego kolegi, oddanego pracownika
zespołu transportu sanitarnego


Zmarł na służbie.
Cześć Jego pamięci!

Dyrekcja oraz pracownicy
105 Kresowego Szpitala Wojskowego


Czytaj całość
 

 
Cukrzyca u kobiet w ciąży - warsztaty edukacyjneW dniu 14 stycznia br. o godz.11:00 w Szkole Rodzenia w filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu odbyły się warsztaty edukacyjne dotyczące tzw. ”cukrzycy ciążowej”. Spotkanie było doskonałą okazją by skorzystać z konsultacji naszych specjalistów, a przeznaczone szczególnie dla kobiet w ciąży, jak również tych pań, które planują powiększenie rodziny.
Czytaj całość
 

 
Spotkanie wigilijne 2015


W dniu 18 grudnia 2015r. o godz.10:00 w sali konferencyjnej 105 Kresowego Szpitala Wojskowego odbyło się spotkanie wigilijne.
Czytaj całość
 

 
Na Cmentarz Obrońców Lwowa powróciły kamienne lwy!Miło nam poinformować, że akcja „Oddajcie Orlętom lwy” zainicjowana przez Kresowe Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich w Żarach, a podjęta również bardzo aktywnie w naszym szpitalu odniosła pierwszy, znaczący sukces.

W dniu 17 grudnia 2015r. na Cmentarz Obrońców Lwowa zwany popularnie Cmentarzem Orląt powróciły na swoje prawowite miejsce, na posterunek przed Pomnikiem Chwały kamienne figury lwów. 
Czytaj całość
 

 
Gratulujemy naszym lekarzom 2015


Czytaj całość
 

 
Szkolimy jak skutecznie walczyć z cukrzycą 25.11.2015
W dniu 25.11.2015r. z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą obchodzonego corocznie w miesiącu listopad w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym odbyło się bezpłatne szkolenia podologiczne oraz dietetyczne, które zorganizowane zostały przez Centrum Diabetologiczne naszego szpitala.
Czytaj całość
 

 
Nowy cyfrowy aparat RTG w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym
Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej Zakład Diagnostyki Obrazowej naszego szpitala w listopadzie 2015r. wzbogacił się o nowoczesny aparat do badań radiologicznych.

Aparat RTG kostno-płucny jest w pełni cyfrowy, oparty na najnowocześniejszych rozwiązaniach technicznych, zapewnia bardzo wysoką wydajność przy zachowaniu najwyższej jakości obrazów.
Czytaj całość
 

 
Pożegnanie Pielęgniarki Heleny Wolitek


W dniu 24 listopada 2015r. po czterdziestu latach pracy w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym na zasłużoną emeryturę odeszła Pani Helena Wolitek, pielęgniarka Oddziału Chorób Wewnętrznych.
Czytaj całość
 

 
Zmiana miejsca: Laboratorium oraz Medycyna Pracy

Czytaj całość
 


Polsko-brytyjskie spotkanie szkoleniowe
Dziś 06.11.2015r. w Oddziale Ortopedycznym 105 Kresowego Szpitala Wojskowego podczas zabiegu rekonstrukcji więzadła stawu kolanowego u 27-letniego pacjenta naszym specjalistom asystowali ortopedzi z Wielkiej Brytanii.
Czytaj całość
 

 
Nowy respirator w Szpitalnym Oddziale RatunkowymW dniu 30.10.2015r. Burmistrz Miasta Żary Danuta Madej wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Dariuszem Grochlom przekazali nowy respirator dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego 105 Kresowego Szpitala Wojskowego.
Czytaj całość
 


Światełko Pamięci w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym
Już po raz czwarty w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym zakończyła się akcja "Światełko Pamięci". W tym roku dzięki zaangażowaniu m.in. wielu stowarzyszeń, instytucji, szkół, przedszkoli, władz samorządowych, firm prywatnych, pracowników naszego szpitala, a także wszystkich pododdziałów 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej udało się zebrać 3 278 zniczy, co oznacza 3 278 mogił naszych rodaków, Polaków rozświetlonych zostało w dniu 1 listopada na polskich nekropoliach we Lwowie. Przy załadunku transportu pomagali uczniowie żarskiej „Samochodówki”, a dzięki naszemu PKSowi zostały przetransportowane do Oddziału Telewizji Polskiej w Rzeszowie, a stamtąd do Lwowa.

Należy podkreślić, że szpital nasz był jedynym miejscem w całym województwie lubuskim, gdzie osoby pragnące wesprzeć rodaków z miasta Semper Fidelis mogły to uczynić.
Czytaj całość
 


Nowy ambulans sanitarny dla naszego pogotowia ratunkowegoW dniu 30 września 2015r. podczas sesji Rady Powiatu Żagańskiego odbyło się przekazanie specjalistycznego ambulansu sanitarnego dla 105 Kresowego Szpitala Wojskowego.
Czytaj całość
 

 
Pożegnanie Pielęgniarki Jadwigi Bąk


W dniu 30 września 2015r. swój ostatni dzień w naszym szpitalu, po ponad czterdziestu trzech latach pracy spędziła Pani Jadwiga Bąk, pielęgniarka Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Czytaj całość
 


Ostatnie posiedzenie I kadencji Rady SpołecznejW dniu 29 września 2015r. odbyło się ostatnie posiedzenie I Kadencji Rady Społecznej 105 Kresowego Szpitala Wojskowego (2011-2015).
Czytaj całość
 


Szkolili dzieci z udzielania pierwszej pomocyW dn. 23.09.2015r. o godz.10:00 medycy ze 105 Kresowego Szpitala Wojskowego przeprowadzili instruktaż udzielania pierwszej pomocy dla dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarach.
Czytaj całość
 

 
Nowa Pielęgnarka Oddziałowa 


W dniu 03.09.2015r. w toku przeprowadzonego postępowania konkursowego, w którym udział wzięli m.in. przedstawiciele Okręgowej Izby Lekarskiej oraz Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, Pielęgniarką Oddziałową Oddziału Dermatologicznego 105 Kresowego Szpitala Wojskowego została Urszula Szuter - związana z naszym szpitalem od początku swojej kariery zawodowej. 
 


Odchodzi na emeryturę Zbigniew Krzywdziński26 sierpnia 2015r. swój ostatni dzień, po ponad 33 latach pracy zawodowej, w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym spędził pan Zbigniew Krzywdziński.
Czytaj całość
 

     

Pamiętajmy o barwach narodowych. Wywieś flagę w swoim domu.  

 


105 Kresowy Szpital Wojskowy w hołdzie Powstańcom Warszawskim

W dniu 29 lipca 2015r. z okazji 71.rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na zachodzie Polski, w odległych od stolicy Żarach w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej jego dwóch lekarzy-oficerów, Powstańców Warszawskich.
Czytaj całość
 


11 lipca Dzień Pamięci  
 
 
 
11 lipca
Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez OUN- UPA na Kresach Południowo- Wschodnich II RzeczypospolitejW dniu 3 lipca 2014r. Kresowe Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich w Żarach wystosowało apel do wszystkich Polaków i Sprawiedliwych Obywateli Świata, by w dowód pamięci o niezliczonych ofiarach najokrutniejszego, do dziś nie osądzonego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Kresach Wschodnich II RP, w dniu 11 lipca wywieszać biało-czerwone flagi z czarną wstążką (kirem).
Czytaj całość
 


 
 

105 Kresowy Szpital Wojskowy w nawiązaniu do swojej tradycji nie mógł pozostać obojętny na apel wystosowany przez Kresowe Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im.Orląt Lwowskich dotyczący całkowitej restauracji Cmentarza Obrońców Lwowa zwanego Cmentarzem Orląt.

Czytaj całość
 


Gratulacje i podziękowania jubileuszowe 


 

Czytaj całość
 


70 lat 105 Szpitala Wojskowego w Żarach


   

3 październik 2014r. na długo pozostanie w pamięci naszych pracowników, dyrekcji oraz wszystkich przyjaciół szpitala. Był to dzień szczególny. Pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP obchodziliśmy wspaniały jubileusz 70-lecia istnienia 105 Szpitala Wojskowego - najstarszego szpitala Ziemi Lubuskiej.

Czytaj całość
 


105 KRESOWY Szpital Wojskowy 

  

Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, która dotarła do nas w dniu naszego największego święta - 70. rocznicy powstania naszej placówki, o przyznaniu decyzją Ministra Obrony Narodowej nr 398 z dnia 2 października 2014r. nazwy wyróżniającej „Kresowy” dla 105 Szpitala Wojskowego z Przychodnią.


Czytaj całość
 


Jego Eminencja Kardynał Henryk Gulbinowicz zaszczycił Żary
  

W dniu 3 października 2014r. na zaproszenie Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Jubileuszu 105 Szpitala Wojskowego z Przychodnią dr. n. med. Krzysztofa Kopocińskiego stolicę polskich Łużyc po raz pierwszy w historii odwiedził Jego Eminencja Henryk Kardynał Gulbinowicz.

Wizyta jednego z najwybitniejszych współcześnie żyjących kresowian w sposób szczególny podkreśliła zasługi żarskiej lecznicy wojskowej i jej personelu w 70. rocznicę powstania, położone na rzecz społeczeństwa całego regionu.

Czytaj całość
 


Bestsellerowe książki o historii 105 Szpitala Wojskowego   


Podczas uroczystości jubileuszowych premierę swoją miały dwie znakomite publikacje książkowe poświęcone historii 105 Szpitala Wojskowego i jego kadry medycznej: "105 Szpital Wojskowy duma Ziemi Lubuskiej" oraz "Lekarze Szpitala Wojskowego w Żarach".


Czytaj całość
 Więcej:

Szpital Wojskowy obchodzi urodziny 
30.09.2014r.      źródło GazetaLubuska


 


OTWARCIE WYSTAWY 13.08.2014

 W dniu 13 sierpnia 2014 w ramach jubileuszu 70-lecia 105 Szpitala Wojskowego uroczyście otwarto wystawę "Wojskowa Służba Zdrowia w falerystyce i medalierstwie"
Organizatorami i pomysłodawcami tego przedsięwzięcia byli dr.n.med. Krzysztof i Zbigniew Kopocińscy. 
Czytaj całość
 
 

                            
 
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2017 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.