Debata Naukowa pod tytułem "Czarne na Białym”  

czarne8.jpg
W dniu wczorajszym, 17 października odbyła się debata naukowa pod tytułem „Czarne na Białym”. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni lekarze oraz kandydaci na Burmistrza miasta Żary. Swoje stanowiska przedstawili medycy: dr n. med. Irena Dawidiuk z Centrum Futura z Wrocławia, internista oraz dietetyk zajmująca się żywieniem człowieka w różnych jednostkach chorobowych oraz dr n. med. Marek Paśnicki, specjalista alergolog i pediatra. 105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ reprezentował Zastępca Dyrektora ds. medycznych, diabetolog lek. med. Marek Femlak.
Czytaj całość
 

Pożegnaliśmy Panią Doktor Danutę Krahl-Seretna.  


pozegnanie3.png

Dnia 15 października pożegnaliśmy Panią lek. med. Danutę Krahl- Seretną. Pani Doktor przepracowała w Naszym Szpitalu ostatnie 7 i pół roku jako lekarz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dojeżdżała do Nas aż z Głogowa. Jej doświadczenie zawodowe: internistyczne i anestezjologiczne liczy ponad 50 lat.
Czytaj całość
 

13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego  

ratownicy.png
 

Rzecznik Prasowy 105. Kresowego Szpitala Wojskowego  

Dnia 09.10.2018 roku Dyrektor 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach powołał na stanowisko rzecznika prasowego mgr Deniz Katrin Mrozik. Z Panią Rzecznik prosimy kontaktować się następująco: 

Rzecznik Prasowy
e-mail:  Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć  
tel: 68 470 78 10 (sekretariat)
 

Obchody Dni Spirometrii 2018  

W 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym z Przychodnią dwa październikowe dni upłynęły nam pod hasłem „Wiem, jak oddycham, a Ty?”. Dnia 2 października w Żarach, natomiast 5 października w żagańskiej filii odbyły się obchody Dni Spirometrii. Z tej okazji w obu tych miejscach pacjenci otrzymali możliwość bezpłatnego poddania się temu badaniu. Wydarzenie zostało zorganizowane pod patronatem Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP. 

spiro1.jpg
Czytaj całość
 

Nasi ratownicy i lekarze pilnowali zdrowia przyszłych żołnierzy na Zlocie Klas Mundurowych 


Dnia 30.09 rozpoczoł się czwarty Zlot Klas Mundurowych w którym nasi ratownicy i lekarze czuwali nad zdrowiem przyszłych żołnierzy bioroących udział w zlocie. Rokrocznie w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu przedsięwzięcie organizowane było przez Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Relizowany przez 11. Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej , 23 Śląski pułk artylerii oraz jednostki wsperające poszczególne zagadnienia Zlotu.
Czytaj całość
 Honorowe Oddanie Krwi

W dniu 26.09.2018 r. po raz kolejny w naszym Szpitalu odbyła się akcja oddawania krwi. Tym razem, pod hasłem 100-lecie Wojskowej Służby Zdrowia. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich uczestników akcji udało się zebrać 14 litrów krwi. Jako pracownicy służby zdrowia szczególnie zwracamy uwagę na potrzebę organizowania takich przedsięwzięć oraz sami staramy się aktywnie uczestniczyć w ich realizacji. nie ma bowiem nic bardziej satysfakcjonującego, niż świadomość że możemy uratować komuś życie. Pragniemy gorąco podziękować za zaangażowanie wszystkich osób biorących udział podczas akcji oddawania krwi. Należy podkreślić, że i w tym dniu jak zwykle mogliśmy liczyć na wsparcie służb mundurowych, tj. 10 Brygady Kawalerii Pancernej, 11 Batalionu Dowodzenia oraz motocyklistów z Klubu Motocyklowego Black Eagles

 

Tekst: Katarzyna Kępka

Czytaj całość
 

  Apel poległych z okzaji 79 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę


W dniu 17 września 2018 roku  z okazji 79 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę   w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym z Przychodnią  SP ZOZ odbył się uroczysty Apel Poległych .Uroczystość  uświetnili swoją obecnością przedstawiciele 11 Dywizji Kawalerii Pancerne, 34Brygady Kawalerii Pancernej , samorządu terytorialnego, Stowarzyszeń historycznychz naszego regionu oraz młodzież żarskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Rys historyczny przedstawił w swojej prelekcji Prezes Stowarzyszenia 42 Pułku Zmechanizowanego i 11 Brygady ppłk Krzysztof Polusik a po wspólnej modlitwie przeprowadzonej przez Kapelana Szpitala ks. Krzysztofa Burzyńskiego porucznik Tycjan Wagner z 34 Brygady Kawalerii Pancernej  odczytał  Apel Pamięci ku czci wszystkich poległych w walkach z sowiecką agresją

Czytaj całość
 

  
  100 lecie Wojskowej Służby Zdrowia

 

 
  Podziękowanie od 18th Military Police Brigade 15.06.2018W dniu 15.06.2018r. Zastępca Dyrektora ds. Medycznych Pan Marek Femlak odebrał z rąk przedstawicieli 18. Brygady Policji Wojskowej (18th Military Police Brigade) US Army podziękowanie za sprawowanie opieki medycznej nad amerykańskimi żołnierzami, którzy uczestniczyli w ćwiczeniach "Saber Strike 18". 
Czytaj całość
 

 
  Bezpłatne badania dla naszych mieszkańców 05/06.2018Na przełomie maja i czerwca br. mieszkańcy naszego regionu mieli doskonałą okazję, aby skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych organizowanych przy okazji udzielonego wsparcia w zabezpieczeniu medycznym przez 105 Kresowy Szpital Wojskowy. 
Czytaj całość
 

 
  Po raz kolejny chroniliśmy zdrowie i życie Prezydenta  27-28.05.2018Podczas wizyty Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy na Ziemi Lubuskiej w dniach 27-28.05.2018r. to właśnie nasi specjaliści z zespołu medycznego nieustannie przez 48 godziny chronili życie i zdrowie najważniejszej osoby w państwie. Medycy ze 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach czuwali nad bezpieczeństwem i zapewniali profesjonalną pomoc medyczną podczas całego pobytu Pana Prezydenta w naszym regionie.
Czytaj całość
 

 
  Dzień Pielęgniarek i Położnych 2018W dniu 11.05.2018r. z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, Wicedyrektor ds. Medycznych 105KSzWzP Pan Marek Femlak wraz z pielęgniarkami i położnymi z filii naszego szpitala w Żaganiu wziął udział w zorganizowanym przez władze powiatu żagańskiego uroczystym spotkaniu, które było jednocześnie doskonałą okazją, aby wyróżnić pielęgniarki i położne, które w roku bieżącym obchodzą jubileusz swojej pracy zawodowej.
Czytaj całość
 

 
  W mobilnym centrum operowaliśmy "na sucho"
W dniu 10.05.2018r. w mobilnym centrum szkoleniowym nasi ortopedzi i kadra pielęgniarska z Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu na specjalnie przygotowanych stanowiskach, wyposażonych w najnowocześniejsze implanty i zestawy do zespoleń narządu ruchu, na „sucho” praktykowali ich mocowanie na przygotowanych w tym celu modelach kości.


Mobilne centrum do naszego szpitala przyjechało prosto z Wielkiej Brytanii, a prezentowane w nim elementy i narzędzia do leczenia ortopedycznego stosowane są na całym świecie.
Czytaj całość
 

 
  Czuwaliśmy nad bezpieczeństwem Pana Prezydenta 25.04.2018W dniu 25.04.2018r. podczas wizyty Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy na południu woj. lubuskiego, w Krośnie Odrzańskim, w pełnej gotowości obecny był również zespół profesjonalistów ze 105 Kresowego Szpitala Wojskowego, który w tym dniu czuwał nad bezpieczeństwem medycznym Pana Prezydenta.
Czytaj całość
 

 
  Prelekcje o zdrowiu w klasach wojskowych 23.04.2018W dniu 23.04.2018r. aula Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych 59 w Żaganiu zapełniła się wojskiem, byli uczniowie klas o profilu wojskowym, żołnierze Czarnej Dywizji oraz medycy ze 105 Kresowego Szpitala Wojskowego. Spotkanie odbyło się w ramach Święta Wojskowej Służby Zdrowia, podczas którego nasi specjaliści poprowadzili prelekcję pt. ”Sprawdź (!) na co będziesz chory”.
Czytaj całość
 

 
  Pożegnaliśmy Panią Leokadię Lniak, Pielęgniarkę Koordynującą 20.04.2018W dniu 20.04.2018r. po czterdziestu latach pracy zawodowej na zasłużoną emeryturę odeszła Pani Leokadia Lniak, Pielęgniarka Koordynująca i nadzorująca pracę innych pielęgniarek w filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu.
Czytaj całość
 

 
  Rozmawiano o dalszej współpracy 12.04.2018W dniu 12.04.2018r. odbyło się kolejne spotkanie dot. rozwijania współpracy w zakresie kształcenia w naszym szpitalu studentów wydziału lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Czytaj całość
 

 
  O zastosowaniu biomateriałów w medycynie 11.04.2018W dniu 11.04.2018r. w sali konferencyjnej Oddziału Ortopedycznego 105 Kresowego Szpitala Wojskowego odbyło się spotkanie, podczas którego rozmawiano o zastosowaniu biomateriałów w ortopedii i traumatologii narządu ruchu, które prócz dotychczasowych materiałów wykorzystywanych w medycynie, coraz szerzej stosowane będą w leczeniu pacjentów. Zachęcamy do lektury artykuły red. Lucyny Makowskiej z Gazety Lubuskiej, która rozmawiała z Ordynatorem Oddziału Ortopedycznego dr. n. med. Piotrem Pruszyńskim.

Biomateriały zamiast tradycyjnych implantów
12.04.2018r.        źródło GazetaLubuska

 

 
  Dzień Służby Zdrowia 10.04.2018 

 
  Rozpoczynamy współpracę z Uniwersytetem ZielonogórskimPodjęliśmy decyzję o współpracy z jedną z największych uczelni publicznych, a jedyną w woj. lubuskim kształcącą przyszłych lekarzy. Od kwietnia 2018r. w naszym szpitalu rozpoczynamy zajęcia kliniczne w Zakładzie Medycyny Nuklearnej dla studentów trzeciego roku Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Czytaj całość
 

 
  Nowy Kierownik SOR 01.04.2018
Z dniem 1 kwietnia 2018r. stanowisko Kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach objął specjalista medycyny ratunkowej lek. med. Artur Limanowski.

Pan Doktor związany z naszym oddziałem jest już od kilku lat, dzięki czemu bardzo dobrze poznał zarówno personel oddziału jak i warunki pracy, co bez wątpienia przyczyni się do dobrego zarządzania tak wymagającym oddziałem.
Czytaj całość
 

 
  Spotkanie Wielkanocne pracowników szpitala
W dniu 27.03.2018r. z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w sali konferencyjnej Dyrekcja 105 Kresowego Szpitala Wojskowego spotkała się z pracownikami i kadrą zarządzającą naszego szpitala. Dyrektor 105 KSzWzP lek. Sławomir Gaik wszystkim przybyłym na spotkanie pracownikom złożył serdeczne życzenia świąteczne oraz podziękował za dotychczasową pracę. Modlitwę zaś odprawił Ks. Krzysztof Burzyński, Rektor Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (byłego Garnizonowego) w Żarach.
Czytaj całość
 

 
  Nasze położne szkoliły ratowników medycznych 22.03.2018
105 Kresowy Szpital Wojskowy w swoich strukturach skupia specjalistów wielu zróżnicowanych dziedzin medycyny, którzy stanowią dla siebie wzajemne źródło dodatkowej i bardzo cennej wiedzy merytorycznej. Taka wymiana doświadczeń jest idealnym sposobem podejmowania właściwych decyzji w chwilach, gdy zagrożone jest ludzkie życie. W dniu 22.03.2018r. załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, która każdego dnia czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu żagańskiego wzięła udział w szkoleniu z zakresu właściwego postępowania podczas wyjazdu na wezwanie do pacjentki z rozpoczętą akcją porodową. Szkolenie przeprowadziły położne ze Szkoły Rodzenia, na co dzień pracujące w Oddziale Położniczo – Ginekologicznym filii naszego szpitala w Żaganiu.
Czytaj całość
 

 
  Warto szkolić dzieci z udzielania pomocy przedmedycznej 09.03.2018
Jeśli szkolimy i uczymy to po to, aby w sytuacji na którą się przygotowujemy zachować zdrowy rozsądek i zimną krew, a czynności wykonać w pełni profesjonalnie.
Taką właśnie postawą w dniu 26 lutego 2018r. wykazała się Lena Boczar, ośmioletnia dziewczynka, która w chwili gdy jej mama straciła przytomność natychmiast powiadomiła ratownictwo medyczne udzielając precyzyjnych informacji. Tylko dzięki natychmiastowej reakcji dziecka mogliśmy bez zbędnej zwłoki przybyć na miejsce i podjąć czynności ratownicze.
Czytaj całość
 

 
  Nowy ambulans sanitarny dla naszego szpitala i podstacja ratownictwa medycznego w Iłowej 28.02.2018W dniu 28.02.2018r. Dyrektor 105 Kresowego Szpitala Wojskowego Pan Sławomir Gaik z rąk Burmistrza Iłowej Pana Pawła Lichtańskiego odebrał kluczyki do nowego ambulansu sanitarnego, który zakupiony został dzięki wsparciu lokalnych samorządów na potrzeby otwieranej w tym samym dniu nowej, podstacji ratownictwa medycznego w woj. lubuskim. Cieszymy się, że jako największy szpital w regionie możemy być częścią tych wieloletnich starań jakie zostały poczynione na rzecz zorganizowania dodatkowego ambulansu sanitarnego, który stacjonować będzie w Iłowej, a tym samym zabezpieczy medycznie potrzeby mieszkańców w sytuacjach nagłych, jak również
z uwagi na przebiegającą w bliskim sąsiedztwie autostradę A18, będącą częścią transeuropejskiego drogowego korytarza transportowego, czuwać będzie nad bezpieczeństwem podróżujących.
Czytaj całość
 

 
  Wypadek żołnierzy amerykańskich. Ćwiczyliśmy z Czarną Dywizją 26.02.2018W dniu 26.02.2018r. ratownicy medyczni ze 105 Kresowego Szpitala Wojskowego wzięli udział w ćwiczeniu kryzysowym, po raz pierwszy  z udziałem żołnierzy amerykańskich, organizowanym przez 11 Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej. Ćwiczenie zostało przygotowane w odniesieniu do zdarzających się, zwłaszcza w naszym regionie, wypadków komunikacyjnych z udziałem wojskowych pojazdów zagranicznych.
Czytaj całość
 

 
  Odeszły na emeryturę 09.02.2018


W dniu 09.02.2018r. w sali konferencyjnej pożegnano pielęgniarki i położną, które odchodzą na zasłużoną emeryturę. Po czterdziestu latach pracy Pani Nina Ziobro, pielęgniarka Oddziału Noworodkowego, po trzydziestu siedmiu latach pracy Pani Wiesława Śmierzchalska, położna Oddziału Położniczo – Ginekologicznego oraz po czternastu latach pracy Pani Aldona Kuros, pielęgniarka Poradni Chorób Płuc i Gruźlicy.
Czytaj całość
 

 
  Podpisano porozumienie na zakup ambulansu dla naszego szpitala


W dniu 10 stycznia 2018r. Zastępca Dyrektora ds. Medycznych 105 KSzWzP Marek Femlak wziął udział w spotkaniu z przedstawicielami samorządów powiatu żagańskiego, podczas którego zostało podpisane porozumienie w sprawie udzielenia promesy na zakup ambulansu sanitarnego dla 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach. Nowy pojazd, jako piąta karetka w powiecie, obsługiwać będzie gminy Iłową, Wymiarki, Gozdnicę i Przewóz.
Czytaj całość
 

 
  Zakończenie inwestycji w dwóch budynkach szpitala


Z końcem ubiegłego roku dzięki środkom finansowym otrzymanym z Ministerstwa Obrony Narodowej dwa budynki nr 9 i 28 naszego szpitala zyskały nowy dach oraz elewację. Wykonano również obróbkę blacharską, zamontowano instalację odgromową oraz kompleksowo wymieniono stolarkę okienną.
Czytaj całość
 

 
  Witamy pierwszego noworodka roku 2018


W dniu 02.01.2018r. w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym filii naszego szpitala w Żaganiu na świat przyszedł pierwszy w nowym roku noworodek - uroczy i w pełni zdrowy chłopczyk. Olgierd postanowił z prawdziwie noworocznym przytupem pojawić się w życiu swoich rodziców. Zamieszka w Tuplicach w pow. żarskim.
Czytaj całość
 

 
  Gratulacje dla Pani Doktor


W dniu 20 grudnia 2017r. Dyrektor 105 Kresowego Szpitala Wojskowego Sławomir Gaik złożył gratulacje na ręce Pani dr Moniki Daszkiewicz, specjalisty anestezjologii i intensywnej terapii, która uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych w dyscyplinie medycyna – patofizjologia.
Czytaj całość
 

 
  Spotkanie wigilijne 2017


W dniu 19 grudnia 2017r. o godz.10:00 w sali konferencyjnej 105 Kresowego Szpitala Wojskowego odbyło się spotkanie wigilijne dyrekcji szpitala z kadrą zarządzającą.
Czytaj całość
 

 
  Życzenia świąteczne 2017


 

 
  Podziękowano za czterdzieści lat pracy 06.12.2017


W dniu 06.12.2017r. w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym za ponad czterdzieści lat pracy zawodowej podziękowano dwóm pielęgniarkom oddziałowym – Pani Grażynie Zielińskiej, pielęgniarce oddziałowej Oddziału Chorób Wewnętrznych oraz Pani Elżbiecie Barcz, pielęgniarce oddziałowej Oddziału Neurologicznego. Obie Panie całe swoje zawodowe życie spędziły właśnie w naszym szpitalu.
Czytaj całość
 

 
  Wszyscy zostaliśmy Świętymi Mikołajami !


W dniu 5 grudnia 2017r. przy SOR 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wraz ze swoimi Śnieżynkami pojawił się prawdziwy Święty Mikołaj. „Zostań Świętym Mikołajem. Oddaj krew” pod takimi właśnie hasłem na przeddzień mikołajek w naszym szpitalu została zorganizowana akcja honorowego oddawania krwi.

Czytaj całość
 

 
  Odznaka pamiątkowa Czarnej Dywizji


W dniu 05.12.2017r. w sali konferencyjnej 105 Kresowego Szpitala Wojskowego  w Żarach Dyrektor szpitala p.Sławomir Gaik otrzymał z rąk Dowódcy Czarnej Dywizji gen.bryg. Stanisława Czosnka, przyznaną przez kapitułę, złotą odznakę pamiątkową 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, w uznaniu za udzielane wsparcie i pomoc dla żołnierzy polskich, jak również amerykańskich.

Fot.: st. chor. Rafał Mniedło /11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej

 

 
  Zostań Świętym Mikołajem. Oddaj krew 05.12.2017


Czytaj całość
 

 
  Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w naszym szpitalu 13 i 14.11.2017r.


W dniu 14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Z tej okazji personel Centrum Diabetologicznego i Poradni Diabetologicznej 105 Kresowego Szpitala Wojskowego przygotował dla wszystkich mieszkańców Żar, Żagania i okolic oraz swoich pacjentów szereg możliwości diagnostycznych, z których można było skorzystać w dniach 13 i 14 listopada zupełnie bezpłatnie i bez skierowania.

Czytaj całość
 

 
  Pożegnanie Pielegniarek 24.10.2017


W dniu 24.10.2017r. w sali konferencyjnej pożegnano pielęgniarki, które odchodzą na zasłużoną emeryturę, po trzydziestu jeden latach pracy Pani Jadwiga Westerlich, pielęgniarka Oddziału Kardiologicznego oraz po dwudziestu sześciu latach Pani Maria Olszowa, pielęgniarka Poradni Opieki Zdrowotnej w filii szpitala w Osiecznicy.

Czytaj całość
 

 
  Pożegnanie Pielegniarki 13.10.2017


W dniu 13.10.2017r. po dwudziestu ośmiu latach pracy na zasłużoną emeryturę odeszła Pani Maria Gacek, pielęgniarka Zakładu Diagnostyki Obrazowej 105 Kresowego Szpitala Wojskowego.

Czytaj całość
 

 
  Sesja Rady Powiatu Żagańskiego 06.10.2017
W dniu 06.10.2017r. Wicedyrektor ds. medycznych p. Marek Femlak wziął udział w sesji Rady Powiatu Żagańskiego, podczas której przedstawił funkcjonowanie i zabezpieczenie opieki medycznej sprawowanej przez nasz szpital w powiecie żagańskim.
 

 
  US Army na spotkaniu w szpitalu 05.10.2017
W dniu 05.10.2017r. w naszym szpitalu odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli medycznych US Army w zakresie realizowania świadczeń zdrowotnych dla żołnierzy wojsk amerykańskich. Po spotkaniu Wicedyrektor ds. medycznych lek. Marek Femlak zaprezentował gościom m.in. Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Zakład Diagnostyki Obrazowej naszego szpitala.

Czytaj całość
 

 
  Wybory do Wojskowej Izby Lekarskiej za nami 04.10.2017


W dniu 04.10.2017r. w sali konferencyjnej 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach odbyły się wybory dla woj.lubuskiego do Wojskowej Izby Lekarskiej VIII kadencji, którym przewodniczył lek.Konrad Maćkowiak K8.SYM/04.

Czytaj całość
 

 
  Dni Spirometrii odbyły się w naszym szpitalu 28 i 29.09.2017


"Polsko, oddychaj czystym powietrzem" tak brzmiało hasło tegorocznych Dni Spirometrii. 105 Kresowy Szpital Wojskowy aktywnie włączył się w to wydarzenie, umożliwiając wszystkim zainteresowanym osobom skorzystanie z bezpłatnych badań spirometrycznych zarówno w Żarach jak i w filii szpitala w Żaganiu.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, łącznie w ciągu dwóch dni przebadanych zostało 56 osób. Po wykonanych badaniach część pacjentów została skierowana do dalszej diagnostyki specjalistycznej. Na co dzień takie badanie można wykonać w Poradni Pulmonologicznej, do której pacjenta skierować może lekarz rodzinny lub inny specjalista.

Czytaj całość
 

 
  Odeszła na emeryturę pielęgniarka Bożena Stolarska 28.09.2017
W dniu 28.09.2017r. po ponad czterdziestu latach pracy na zasłużoną emeryturę odeszła Pani Bożena Stolarska, pielęgniarka Oddziału Pomocy Doraźnej filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu.
Czytaj całość
 

 
  Kurs dla położnych 02-03.10.2017r.
 

 
  Uczestniczyliśmy w akcji "Nie ma wakacji od zdrowia" 30.08.2017W dniu 30.08.2017r. 105 Kresowy Szpital Wojskowy wziął udział w organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Żaganiu akcji pt. „Nie ma wakacji do zdrowia”. Podczas wydarzenia dla wszystkim uczestników prócz oddawania krwi w specjalnie do tego przygotowanym krwiobusie, była możliwość skorzystania z wielu prozdrowotnych badań i konsultacji, które przygotował nasz szpital.

Czytaj całość
 

 
  Odszedł na emeryturę Marek BartoszekW dniu 7 września 2017r. pożegnaliśmy odchodzącego na emeryturę Pana Marka Bartoszka, który od ponad jedenastu lat sprawował funkcję Kierownika Działu Transportu Medycznego w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach. 

Czytaj całość
 

 
  Odszedł wspaniały neurolog 31.08.2017W dniu 31 sierpnia kwietnia 2017r. po prawie dziesięciu latach rzetelnej i pełnej poświęcenia pracy w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym jego szeregi opuszcza doktor Piotr Romankiewicz, starszy asystent Oddziału Neurologicznego, Oddziału Udarowego z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej.

Czytaj całość
 

 
  Wybraliście najlepszą fotografię! Serdecznie gratulujemyW okresie wakacyjnym nasz personel Szkoły Rodzenia, zorganizował konkurs na najciekawsze zdjęcie z okresu ciąży. Po głosowaniu, które odbyło się na facebookowym profilu Szkoły Rodzenia pierwsze miejsce zajęli Państwo Monika i Łukasz Zawadzcy, drugie miejsce należy do Pani Reginy Augustyn - Łyko, zaś trzecie miejsce zdobyli Pani Paulina Trymerska z mężem.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy wszystkiego co najlepsze dla nich i maluszków, które na świat przyszły właśnie w naszym Oddziale Położniczo - Ginekologicznym w Żaganiu.

Szczęścia i zdrowia!

Czytaj całość
 
 

                            
 
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.