Podpisano porozumienie na zakup ambulansu dla naszego szpitala


W dniu 10 stycznia 2018r. Zastępca Dyrektora ds. Medycznych 105 KSzWzP Marek Femlak wziął udział w spotkaniu z przedstawicielami samorządów powiatu żagańskiego, podczas którego zostało podpisane porozumienie w sprawie udzielenia promesy na zakup ambulansu sanitarnego dla 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach. Nowy pojazd, jako piąta karetka w powiecie, obsługiwać będzie gminy Iłową, Wymiarki, Gozdnicę i Przewóz.
Czytaj całość
 

 
  Zakończenie inwestycji w dwóch budynkach szpitala


Z końcem ubiegłego roku dzięki środkom finansowym otrzymanym z Ministerstwa Obrony Narodowej dwa budynki nr 9 i 28 naszego szpitala zyskały nowy dach oraz elewację. Wykonano również obróbkę blacharską, zamontowano instalację odgromową oraz kompleksowo wymieniono stolarkę okienną.
Czytaj całość
 

 
  Witamy pierwszego noworodka roku 2018


W dniu 02.01.2018r. w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym filii naszego szpitala w Żaganiu na świat przyszedł pierwszy w nowym roku noworodek - uroczy i w pełni zdrowy chłopczyk. Olgierd postanowił z prawdziwie noworocznym przytupem pojawić się w życiu swoich rodziców. Zamieszka w Tuplicach w pow. żarskim.
Czytaj całość
 

 
  Gratulacje dla Pani Doktor


W dniu 20 grudnia 2017r. Dyrektor 105 Kresowego Szpitala Wojskowego Sławomir Gaik złożył gratulacje na ręce Pani dr Moniki Daszkiewicz, specjalisty anestezjologii i intensywnej terapii, która uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych w dyscyplinie medycyna – patofizjologia.
Czytaj całość
 

 
  Spotkanie wigilijne 2017


W dniu 19 grudnia 2017r. o godz.10:00 w sali konferencyjnej 105 Kresowego Szpitala Wojskowego odbyło się spotkanie wigilijne dyrekcji szpitala z kadrą zarządzającą.
Czytaj całość
 

 
  Życzenia świąteczne 2017


 

 
  Podziękowano za czterdzieści lat pracy 06.12.2017


W dniu 06.12.2017r. w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym za ponad czterdzieści lat pracy zawodowej podziękowano dwóm pielęgniarkom oddziałowym – Pani Grażynie Zielińskiej, pielęgniarce oddziałowej Oddziału Chorób Wewnętrznych oraz Pani Elżbiecie Barcz, pielęgniarce oddziałowej Oddziału Neurologicznego. Obie Panie całe swoje zawodowe życie spędziły właśnie w naszym szpitalu.
Czytaj całość
 

 
  Wszyscy zostaliśmy Świętymi Mikołajami !


W dniu 5 grudnia 2017r. przy SOR 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wraz ze swoimi Śnieżynkami pojawił się prawdziwy Święty Mikołaj. „Zostań Świętym Mikołajem. Oddaj krew” pod takimi właśnie hasłem na przeddzień mikołajek w naszym szpitalu została zorganizowana akcja honorowego oddawania krwi.

Czytaj całość
 

 
  Odznaka pamiątkowa Czarnej Dywizji


W dniu 05.12.2017r. w sali konferencyjnej 105 Kresowego Szpitala Wojskowego  w Żarach Dyrektor szpitala p.Sławomir Gaik otrzymał z rąk Dowódcy Czarnej Dywizji gen.bryg. Stanisława Czosnka, przyznaną przez kapitułę, złotą odznakę pamiątkową 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, w uznaniu za udzielane wsparcie i pomoc dla żołnierzy polskich, jak również amerykańskich.

Fot.: st. chor. Rafał Mniedło /11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej

 

 
  Zostań Świętym Mikołajem. Oddaj krew 05.12.2017


Czytaj całość
 

 
  Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w naszym szpitalu 13 i 14.11.2017r.


W dniu 14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Z tej okazji personel Centrum Diabetologicznego i Poradni Diabetologicznej 105 Kresowego Szpitala Wojskowego przygotował dla wszystkich mieszkańców Żar, Żagania i okolic oraz swoich pacjentów szereg możliwości diagnostycznych, z których można było skorzystać w dniach 13 i 14 listopada zupełnie bezpłatnie i bez skierowania.

Czytaj całość
 

 
  Pożegnanie Pielegniarek 24.10.2017


W dniu 24.10.2017r. w sali konferencyjnej pożegnano pielęgniarki, które odchodzą na zasłużoną emeryturę, po trzydziestu jeden latach pracy Pani Jadwiga Westerlich, pielęgniarka Oddziału Kardiologicznego oraz po dwudziestu sześciu latach Pani Maria Olszowa, pielęgniarka Poradni Opieki Zdrowotnej w filii szpitala w Osiecznicy.

Czytaj całość
 

 
  Pożegnanie Pielegniarki 13.10.2017


W dniu 13.10.2017r. po dwudziestu ośmiu latach pracy na zasłużoną emeryturę odeszła Pani Maria Gacek, pielęgniarka Zakładu Diagnostyki Obrazowej 105 Kresowego Szpitala Wojskowego.

Czytaj całość
 

 
  Sesja Rady Powiatu Żagańskiego 06.10.2017
W dniu 06.10.2017r. Wicedyrektor ds. medycznych p. Marek Femlak wziął udział w sesji Rady Powiatu Żagańskiego, podczas której przedstawił funkcjonowanie i zabezpieczenie opieki medycznej sprawowanej przez nasz szpital w powiecie żagańskim.
 

 
  US Army na spotkaniu w szpitalu 05.10.2017
W dniu 05.10.2017r. w naszym szpitalu odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli medycznych US Army w zakresie realizowania świadczeń zdrowotnych dla żołnierzy wojsk amerykańskich. Po spotkaniu Wicedyrektor ds. medycznych lek. Marek Femlak zaprezentował gościom m.in. Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Zakład Diagnostyki Obrazowej naszego szpitala.

Czytaj całość
 

 
  Wybory do Wojskowej Izby Lekarskiej za nami 04.10.2017


W dniu 04.10.2017r. w sali konferencyjnej 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach odbyły się wybory dla woj.lubuskiego do Wojskowej Izby Lekarskiej VIII kadencji, którym przewodniczył lek.Konrad Maćkowiak K8.SYM/04.

Czytaj całość
 

 
  Dni Spirometrii odbyły się w naszym szpitalu 28 i 29.09.2017


"Polsko, oddychaj czystym powietrzem" tak brzmiało hasło tegorocznych Dni Spirometrii. 105 Kresowy Szpital Wojskowy aktywnie włączył się w to wydarzenie, umożliwiając wszystkim zainteresowanym osobom skorzystanie z bezpłatnych badań spirometrycznych zarówno w Żarach jak i w filii szpitala w Żaganiu.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, łącznie w ciągu dwóch dni przebadanych zostało 56 osób. Po wykonanych badaniach część pacjentów została skierowana do dalszej diagnostyki specjalistycznej. Na co dzień takie badanie można wykonać w Poradni Pulmonologicznej, do której pacjenta skierować może lekarz rodzinny lub inny specjalista.

Czytaj całość
 

 
  Odeszła na emeryturę pielęgniarka Bożena Stolarska 28.09.2017
W dniu 28.09.2017r. po ponad czterdziestu latach pracy na zasłużoną emeryturę odeszła Pani Bożena Stolarska, pielęgniarka Oddziału Pomocy Doraźnej filii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu.
Czytaj całość
 

 
  Kurs dla położnych 02-03.10.2017r.
 

 
  Informacja dot. zmian terminów wizyt w poradniach od 01.10.br.
 

 
  Uczestniczyliśmy w akcji "Nie ma wakacji od zdrowia" 30.08.2017W dniu 30.08.2017r. 105 Kresowy Szpital Wojskowy wziął udział w organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Żaganiu akcji pt. „Nie ma wakacji do zdrowia”. Podczas wydarzenia dla wszystkim uczestników prócz oddawania krwi w specjalnie do tego przygotowanym krwiobusie, była możliwość skorzystania z wielu prozdrowotnych badań i konsultacji, które przygotował nasz szpital.

Czytaj całość
 

 
  Odszedł na emeryturę Marek BartoszekW dniu 7 września 2017r. pożegnaliśmy odchodzącego na emeryturę Pana Marka Bartoszka, który od ponad jedenastu lat sprawował funkcję Kierownika Działu Transportu Medycznego w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach. 

Czytaj całość
 

 
  Odszedł wspaniały neurolog 31.08.2017W dniu 31 sierpnia kwietnia 2017r. po prawie dziesięciu latach rzetelnej i pełnej poświęcenia pracy w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym jego szeregi opuszcza doktor Piotr Romankiewicz, starszy asystent Oddziału Neurologicznego, Oddziału Udarowego z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej.

Czytaj całość
 

 
  Wybraliście najlepszą fotografię! Serdecznie gratulujemyW okresie wakacyjnym nasz personel Szkoły Rodzenia, zorganizował konkurs na najciekawsze zdjęcie z okresu ciąży. Po głosowaniu, które odbyło się na facebookowym profilu Szkoły Rodzenia pierwsze miejsce zajęli Państwo Monika i Łukasz Zawadzcy, drugie miejsce należy do Pani Reginy Augustyn - Łyko, zaś trzecie miejsce zdobyli Pani Paulina Trymerska z mężem.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy wszystkiego co najlepsze dla nich i maluszków, które na świat przyszły właśnie w naszym Oddziale Położniczo - Ginekologicznym w Żaganiu.

Szczęścia i zdrowia!

Czytaj całość
 
 

                            
 
105. Kresowy SzWzP SP ZOZ w Żarach
© 2018 105 SzWzP SP ZOZ :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.