krewpierwsza1.jpg

   105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w dniu wczorajszym, 28 listopada 2018, został uhonorowany przez Polski Czerwony Krzyż odznaczeniem medalu 60- lecia Honorowego Krwiodawstwa za wielotetnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Nagrodę odebrał Zastępca Dyrektora ds. medycznych lek. med. Marek Femlak. Nasza placówka kieruje się zasadą, iż krew jest najcenniejszym darem jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi. Zmotywowani zaszczytem jaki Nas spotkał nie poprzestajemy w naszej charytatywnej działalności. Kolejna akcja krwiodawcza planowana jest na 10 stycznia 2019 roku. Szczegóły wydarzenia pojawią się już wkrótce.

W dniu 11 lutego 2021 r. Komendant 105. Kresowego Szpitala Wojskowego płk lek. Artur Lipczyński wziął udział w konferencji prasowej poświęconej Światowemu Dniu Chorego, zorganizowanej przez Diecezję Zielonogórsko – Gorzowską, podczas której podzielił się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami w opiece nad chorymi w dobie pandemii koronawirusa, zarówno z punktu widzenia kierownika dużego zakładu leczniczego, ale także lekarza praktyka. Spotkanie było doskonałą okazją, aby wskazać z jak dużymi problemami musiała poradzić sobie służba zdrowia w obliczu tej groźnej choroby, której jak podkreśla doktor Lipczyński „sami musieliśmy się dopiero nauczyć.”

IMG 20210211 114652x

IMG 1466x Z.Marszewski
Z wielkim żalem zawiadamiamy,

że w dniu 9 lutego 2021r. odszedł Zbigniew MARSZEWSKI,

wieloletni pracownik Działu Obsługi Gospodarczo – Technicznej.

Pozostanie w naszej pamięci jako osoba niezwykle zaangażowana i zawsze gotowa do poświęceń, bez względu czy w dzień czy w nocy, dla której szpital był drugim domem. Przegrał walkę z trudną chorobą.

W dniu 12 lutego br. msza św. w intencji Zmarłego odbędzie się o godz.7.30 w Kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,  zaś o godz. 10.00 ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Komunalnym w Żarach.

 

Rodzinie i wszystkim bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia.

Komendant oraz pracownicy 105. Kresowego Szpitala Wojskowego

Punkt  Drive Thru w Żaganiu realizujący wymazy w kierunku Covid-19 zmienia swoją lokalizację. Szczegóły poniżej.

105 SzWzP SP ZOZ - Punkty wymazowe COVID-19 (105szpital.pl)

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy. Jeśli nie znajdują Państwo poszukiwanej przez siebie oferty, zachęcamy do kontaktu z Kierownikiem Działu Kadr w celu skonsultowania możliwości, tel. 68 470 78 56 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Oferty - rok bieżący - BIP - Biuletyn Informacji Publicznej (105szpital.pl)

Konkursy - rok bieżący - BIP - Biuletyn Informacji Publicznej (105szpital.pl)

Podkategorie