krewpierwsza1.jpg

   105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w dniu wczorajszym, 28 listopada 2018, został uhonorowany przez Polski Czerwony Krzyż odznaczeniem medalu 60- lecia Honorowego Krwiodawstwa za wielotetnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Nagrodę odebrał Zastępca Dyrektora ds. medycznych lek. med. Marek Femlak. Nasza placówka kieruje się zasadą, iż krew jest najcenniejszym darem jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi. Zmotywowani zaszczytem jaki Nas spotkał nie poprzestajemy w naszej charytatywnej działalności. Kolejna akcja krwiodawcza planowana jest na 10 stycznia 2019 roku. Szczegóły wydarzenia pojawią się już wkrótce.

22.01.2021r.

Szczepimy nie tylko personel naszego szpitala, aptek i innych przychodni, ale także m.in. żołnierzy - wojskowych medyków, którzy wspierają nas swoją pracą w zespołach ratownictwa medycznego i oddziałach szpitalnych. Szczepieniami objęliśmy około 90% kadry medycznej Czarnej Dywizji przebywającej obecnie w Polsce.

 IMG 20210118 094944

jestespielegniarka

5 xx

 

W 105. Kresowym Szpital Wojskowym umożliwiamy wykonanie trzech rodzajów testów na koronawirusa:

• badanie genetyczne  z wymazu z nosogardzieli (RT-PCR) **

• test antygenowy  z wymazu z nosogardzieli

• badanie krwi na obecność przeciwciał

 

Badania realizujemy odpłatnie lub na podstawie skierowania od lekarza.

Sprawdź szczegóły.

Filia 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu, która od wielu miesięcy głównie zajmuje się leczeniem pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2 została doposażona o nowoczesny sprzęt medyczny. Dwa zestawy do prowadzenia donosowej terapii wysokoprzepływowej służyć będą naszym pacjentom dzięki wsparciu Fundacji Siepomaga.

image000001

siepomaga

Podkategorie