nowekaretki

W ostatnim czasie 105. Kresowy Szpital Wojskowy zakupił aż trzy nowe karetki.  Służyć będą one mieszkańcom powiatu żarskiego oraz powiatu żagańskiego. Ze środków otrzymanych z Urzędu Miasta w Żarach pozyskany został pojazd sanitarny Fiat Ducato, docelowo trafi on na użytek Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Z dotacji Ministerstwa Zdrowia znalazł się u Nas Volkswagen Krafter, który stacjonował będzie w Szprotawie. Natomiast dzięki pomocy Powiatu Żarskiego udało się zakupić ambulans marki MAN.  Z całego serca dziękujemy wyżej wymienionym instytucjom za wsparcie. Z fabrycznie nowymi pojazdami personel Ratownictwa Medycznego otrzyma możliwość szybszego i sprawniejszego działania, a także bardziej komfortowe warunki pracy. Wymienione czynniki są bardzo istotne, gdyż składają się na wyższe poczucie bezpieczeństwa u Pacjentów.

Tekst: mgr Deniz Mrozik/ Rzecznik Prasowy

Zdjęcia: mgr Deniz Mrozik